Odszkodowanie z ubezpieczenia radcy prawnego

Decydując się na podjęcie współpracy w radcą prawnym rzadko kiedy zakładamy, że rozważać będziemy możliwość ubiegania się o odszkodowanie w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami. Najczęściej bowiem do osób takich podchodzimy jako do autorytetów, z których opiniami należy się bezwzględnie liczyć. To, co od nich słyszymy przyjmujemy jako pewnik. Nie mając stosownej wiedzy i doświadczenia nie jesteśmy bowiem w stanie stwierdzić czy informacje jakie uzyskujemy od prawnika są sprawdzone i przyczynią się do wygrania naszej sprawy, czy też pozytywnego rozwiązania naszego problemu.

Konsekwencje błędu popełnionego przez prawnika

Decydując się na podjęcie współpracy w radcą prawnym rzadko kiedy zakładamy, że rozważać będziemy możliwość ubiegania się o odszkodowanie w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami

Autor zdjęcia: free pictures of money

W zależności od tego, czego dana sprawa czy też problem dotyczy, różne mogą być konsekwencje uzyskania niefachowej pomocy. Czasem zdarza się i tak, że w natłoku innych obowiązków, prawnik zapomina o różnych istotnych z naszego punktu widzenia kwestiach. Dla sądu, czy też innych instytucji przed którymi toczą się określone postępowania nie ma znaczenia z czyjej winy doszło do zaistnienia określonych zdarzeń. Liczą się fakty, a w tym momencie przemawiać mogą one na niekorzyść klienta niesolidnego radcy prawnego.

Na szczęście, w takich sytuacjach z pomocą przychodzi ubezpieczenie radcy prawnego (na temat którego więcej informacji tutaj: https://radca-prawny.iexpert.pl/). Pozwala ono na ubieganie się o wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela. Ten, po rozważeniu przedstawionych mu dokumentów i ich ocenie, podejmuje decyzję czy i w jakiej wysokości wypłacić odszkodowanie poszkodowanemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>