Ubezpieczamy pośrednika nieruchomości

Zawód pośrednika nieruchomości wydaje się być całkiem zgrabną i kusząca alternatywą dla wielu innych form pracy zarobkowej. Pomimo, że jest to bardzo wymagająca praca, która związana jest z koniecznością nie tylko znajomości litery prawa, ale również związana jest z wymogiem posiadania umiejętności z zakresu relacji interpersonalnych – cieszy się nieustannym i niesłabnącym powodzeniem. Dlatego ciągle nowe rzesze adeptów tej wyjątkowej sztuki, gwarantują obsadzenie tego zawodu w czasie bliżej nieokreślonym.

Urzędnicy także potrzebują ubezpieczeń Z uwagi na spore ryzyko, jakie niesie ze sobą sprawowaniem tego właśnie zawodu, pośrednik nieruchomości zobowiązany jest do zawarcia obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej w swojej rozszerzonej formie może chronić pośrednika przed, na przykład konsekwencjami związanymi z utratą dochodów, lub też przed zaniedbaniami wynikającymi z pracy podwykonawców. Zawodowe ubezpieczenie OC w formie zasadniczej, podstawowej dotyczy natomiast najbardziej typowych okoliczności zachodzących podczas praktyki zawodowej.

Podejmowanie wysiłków zawodowych nastawione jest zawsze na maksymalizację efektów przy równoczesnej minimalizacji ryzyka; bez obowiązkowego ubezpieczenia OC zawodowego byłoby to raczej niemożliwe. Jak już zostało wspomniane zakres polisy ubezpieczeniowej może być dowolnie szeroki, dlatego warto przed przystąpieniem do jej zakupu zastanowić się nad możliwie jak najszerszym i korelującym z naszą sytuacją ubezpieczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>