Po radę prawną do radcy prawnego

Jeszcze całkiem niedawno, gdy posiadaliśmy problem natury prawnej zwracaliśmy się przede wszystkim do adwokatów. To oni stawali się również naszymi pełnomocnikami w toczących się postępowaniach sądowych. Radcowie prawni stanowili grupę, do której stosunkowo rzadko przeciętny Kowalski zwracał się o pomoc. Uległo to jednak zmianie i znacznie poszerzył się zakres czynności, które wykonywać mogą radcowie prawni na rzecz swoich klientów.

Odpowiedzialność zawodowa

Prawnicy, a zatem adwokaci i radcowie prawni są grupą zawodową, na której spoczywa szczególny zakres obowiązków i co z tym związane – szczególna odpowiedzialność

Autor zdjęcia: jaubele1

Prawnicy, a zatem adwokaci i radcowie prawni są grupą zawodową, na której spoczywa szczególny zakres obowiązków i co z tym związane – szczególna odpowiedzialność. W ich rękach spoczywają losy ludzi, których sprawy prowadzą. Dopuszczenie się różnego rodzaju uchybień i niedopełnienie obowiązków w praktyce, więc są równoznaczne z określonymi szkodami, które w najlepszym wypadku są szkodami o wymiarze materialnym. Zdarzyć może się jednak przecież i tak, że znacznie skomplikują się losy rodzinne, czy też zawodowe, bowiem na czas niezłożona została apelacja, bądź też w zły sposób przedstawione zostały dowody.

Czy w takiej sytuacji poszkodowany klient jest całkowicie bezradny? Na szczęście nie, choć bowiem nie ma to wpływu na orzeczenie sądu, to ubezpieczenia radców prawnych i adwokatów (do posiadania, których zobowiązani są przepisami prawa https://radca-prawny.iexpert.pl/) zapewniają im możliwość skutecznego dochodzenia swoich roszczeń w postaci odszkodowań. Odszkodowania takie wypłacane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiona została polisa to, zatem bezpośrednio do niego należy zwrócić się z takim roszczeniem. Aby jednak było ono skuteczne, wymagane jest załączenie dokumentacji i innych dowodów, które wskazują w sposób jednoznaczny na związek przyczynowo – skutkowy dotyczący powstania szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>